Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy
Termín začátku výroby přesunut na 35. týden 2011 Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil Laf666   
Čtvrtek, 21 červenec 2011

Saab logo velke.jpgUPDATE 22.7.2011

Swedish Automobile N.V. (Swan)  oznamuje, že Saab Automobile AB (Saab Automobile) pokračuje ve vyjednávání s dodavateli ohledně dodávek materiálů a podmínek spolupráce tak, aby bylo možné obnovit výrobu v trollhättanské továrně.

Swan a Saab Automobile pokračují v jednání s několika stranami, aby získali krátkodobé financování s cílem nejen obnovit výrobu, ale také zajistit její pokračování. Vzhledem k době potřebné k dodání všech dílů, nebude výroba schopna začít dle plánu, tery 9.srpna 2011. Její začátek tedy bude odložen do doby, než se podaří plně zabezpečit plány dodávek.

Aktualizováno ( Pátek, 22 červenec 2011 )
Celý článek...
 
Saab 9-4X: Prodej v USA zahájen Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil deff   
Středa, 20 červenec 2011
Saab_9-4x_12.jpgPrvní cena Saabu 9-4X s motorem 3,0 V6 (195 kW) a pohonem předních kol je na americkém trhu k dostání 34.205 dolarů bez daně. Saab zahájil prodej crossoveru 9-4X na americkém trhu. První exemplář prodalo zastoupení ve městě North Olmsted ve státě Ohio. V Evropě se začnou první automobily prodávat v říjnu.
Prvním americkým zákazníkem Saabu 9-4X se stal Martin Reuben z Ohia. Ten prohlásil, že se mu vůz na první pohled zalíbil a koupil ho, aniž by se s ním vůbec projel. Podle jeho slov je 9-4X účelný a dobře navržený automobil. Saab 9-4X je cílen především na americkou klientelu, což dokazují i motory, které budou později nabízeny i na evropských trzích. Základem nabídky je atmosférický šestiválec 3,0 V6 s celohliníkovou konstrukcí a přímým vstřikováním paliva do válců. Jeho původ je – podobně jako samotný technický základ tohoto Saabu – v portfoliu General Motors. Podobný hardware má Cadillac SRX. Parametry šestiválce jsou dnes mnohem blíže evropské špičce než kdykoliv před tím, i když vysokootáčková charakteristika (195 kW v 6900 min-1) není u SUV tohoto ražení příliš obvyklá. Druhou volbou - výhradně pro nejdražší model 9-4X Aero - je přeplňovaný šestiválec 2,8 V6 Turbo s 221 kW, který Saab montuje i do řady 9-5.
Aktualizováno ( Středa, 20 červenec 2011 )
Celý článek...
 
Saaboviny - 28.týden 2011 Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil Laf666   
Neděle, 17 červenec 2011

ur95s.jpgDalší týden vyplněný dlouhým čekáním. Nic víc, nic míň. Zajímalo by nás ale, co byste dělali vy v kůži zúčastněných? Co byste dělali jako zaměstnanec Saabu, který už několik měsíců neví kdy a jestli vůbec dostane výplatu. Co byste dělali jako dodavatel dílů, kterému firma dluží za poslední dodávky? A co na místě Victora Mullera? Nejde o výslech, ani neočekáváme nějaké složité konstrukce - z pouhé lidské zvědavosti bychom rádi znali výsledek vašeho zamyšlení na dané téma a třeba se dočkáme nějakých zajímavých názorů. Diskuze pro brainstorming otevřena.

 Jaké byly hlavní události uplynulého týdne ve světě zvaném Saab? Peníze na účtu. 40 dluhů u NDÚ. Daně zaplaceny. Kupujte 9-4x. Dodavatelé v červených. 9-6 v muzeu. Mailové PS

Aktualizováno ( Pondělí, 18 červenec 2011 )
Celý článek...
 
Koncept se stává realitou - Saab 9-5 Hirsch Performance Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil Laf666   
Úterý, 12 červenec 2011

hirschlogo.gifHirsch Performance (HP), oficiální partner společnosti Saab, v minulých dnech představil detaily o úpravách nového Saabu  9-5.

Na loňském autosalonu v Zurichu odhalil HP svou představu o tom, jak by měly úpravy pro Saab 9-5 vypadat. Dlouhé měsíce vývoje jsou u konce a HP tak na trh uvádí nový balíček „Performance Package“, který byl vyvinut s typickým švýcarským sklonem k perfekcionismu.

Síla upraveného motoru 2,8T V6 bere dech a je podporována do detailu dotaženým aerodynamickým balíčkem, čtyřkoncovkou výfuku a sníženým, rozšířeným podvozkem na 20“ kovaných ráfkách. Všechny komponenty byly během vývoje průběžně testovány nejen na brzdě, ale také v aerodynamickém tunelu, zvukové laboratoři a samozřejmě v reálném provozu. Vozidla vybavená balíčkem od HP tedy budou připravena jak pro městský provoz, tak pro dálniční lety o vysoké rychlosti a nízké výšce.

Aktualizováno ( Úterý, 12 červenec 2011 )
Celý článek...
 
Dvě krátké zprávy z Číny Tisk E-mail
Novinky a testy
Vložil Laf666   
Pondělí, 11 červenec 2011

1) Plány Youngmanu pro výrobu v Číně

youngman.pngPang Qingnian, předseda představenstva Youngman Lotus, v úterý 14.6.2011 nastínil čínským novinářům své plány ohledně spolupráce se Saabem. V případě, že vše dopadne dle očekávání, budou se čínské Saaby vyrábět v továrně ve městě Xiaoshan, v okrese Chang-čou (Hangzhou) provincie Če-ťiang (Zhejiang).

Dle jeho vyjádření kontaktoval Youngman firmu Saab již v říjnu minulého roku a v lednu 2011 obě strany započaly vyjednávání. V březnu poté bylo podepsáno memorandum o porozumění. „Youngman je připraven, Saab má skvělá aktiva, ale chybí mu peníze. Ty dodáme my.“ dodal Pang Qingnian.

 

Aktualizováno ( Pondělí, 11 červenec 2011 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 55 - 63 z 367

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály