Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Zajímavosti
Nové Saaby budou mít pod kapotou zřejmě i benzinové motory Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Sobota, 17 listopad 2012

Saab_9-2.jpgNEVS se stále nevzdává svých plánů na reinkarnaci Saabu. A to nejen v podobě elektromobilu!
Společnost NEVS (National Electric Vehicle Sweden), která získala většinu aktiv zkrachovalého Saabu, se nevzdává svých plánů na obnovení výroby modelu 9-3. Již v září oznámila, že do 18 měsíců chce produkovat tento vůz jako sedan, kombi i kabriolet. „Plánujeme mu vdechnout nový život,“ řekl tiskový mluvčí. V krátkodobém horizontu hodlá ovšem uvést na trh i verze s benzinovými motory.

 

Celý článek...
 
Poslední služební Saab 900 odchází do důchodu Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Úterý, 07 srpen 2012

Saab-900-Poliisi 02.jpgUž jsem psal dřív o posledním Saabu 900, který doposud sloužil finské policii. Včera mi ale uživatel „Saamu“ poslal odkaz na diskusi finského Saab klubu, která se týkala novinky ohledně posledního Saabu 900 z roku 1993, který se konečně dočkal zaslouženého důchodu z policejní služby. Co bude dál s tímto vozem, je nejasné. Nejpravděpodobněji bude dán do aukce nepotřebného majetku policie anebo najde svůj nový domov v nějakém muzeu.

 

 

Aktualizováno ( Úterý, 07 srpen 2012 )
Celý článek...
 
Příběh Saabu - úvod Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil Laf666   
Středa, 01 srpen 2012

9000.jpgHodně lidí se ptá komu dát za vinu bankrot Saabu v prosinci 2011. Celou dobu jsme se snažili být nestranní a na nikoho vinu neházeli, obzvláště ne na GM, které bylo pro spoustu z nás první na ráně... a měli bychom hodně jednoduchou práci.

K obvinění je ale potřeba najít úmysl, a to nejlépe úmysl podpořený fakty. Ve světě řízení lidských zdrojů platí jedna důležitá poučka: všechny katastrofy, za kterými stojí člověk, se nestaly kvůli selhání jednotlivce, kvůli osamocené chybě. Vždy se jedná o řetěz událostí, které ke katastrofě směřují. A tou katastrofou pro nás dnes bude bankrot Saabu.

Aktualizováno ( Středa, 01 srpen 2012 )
Celý článek...
 
SAAB úspěšně závodí v soutěži TTA Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Úterý, 10 červenec 2012

SAAB_9-3_TTA_12_m.jpgLinus Ohlssom (jazdiaci za Team Tido / PWR Racing) a Saab ohlásili svoje prvé víťazstvo v TTA – Racing Elite League). 21-ročný jazdec zvíťazil spôsobom štart-cieľ napriek intenzívnemu tlaku 3násobného švédskeho šampióna Frederika Ekbloma. „Bol to závod môjho života. Mal som slabý štart, no napriek tomu som si dokázal udržať náskok. Je to paráda, všetko sa vyvíjalo v môj prospech. Zo všetkých doterajších víťazstiev považujem toto za najcennejšie,“ povedal Ohlsson.

 

 

Aktualizováno ( Úterý, 10 červenec 2012 )
Celý článek...
 
Luxus na čínský způsob: přes pět metrů délky a technika vyžilých saabů Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Neděle, 13 květen 2012
logo_Baic.jpgVýznamná čínská automobilka BAIC představila studii luxusního sedanu C80K. Výrazně zaoblené auto má zaujmout náročné domácí zákazníky, s exportem se zatím nepočítá. Na čínském trhu ale může zatopit mercedesům a audi.
Pekingská automobilka BAIC (Beijing Automotive Industry Holding) produkuje v kooperaci s Mercedesem a Hyundaiem licenční vozy těchto značek pro čínský trh a k tomu vyrábí i několik aut vlastní konstrukce. Ve světě je pak známá koupí technologií zkrachovalého Saabu a výrobou aut, která nápadně připomínají vozy známých značek. Tak trochu do vlastního zelí kooperačních modelů Mercedesu, speciálně sedanu třídy E, leze nový model BAICu s označením C80K. Hodně velký sedan s výrazně zaoblenou zádí na první pohled vypadá, že by mohl mít zadní výklopnou stěnu a tedy technicky pět dveří. Jenže to bude klasický tříprostorový čtyřdveřový sedan. Vzhledově auto připomíná bentley nebo Jaguar XJ.
Aktualizováno ( Neděle, 13 květen 2012 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 19 - 27 z 324

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály