Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Zajímavosti
Nahlédnutí do vývojového oddělení SAAB Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Pondělí, 21 únor 2011
SAAB_logo.jpg

Na Saabs United se 3.2.2011 objevil článek (autor RED), který na základě informací o tématech diplomových prací uvedených na švédském webu  automobilky (www.saabsverige.com)  odhaduje směry vývoje, kterými se Saab chce ubírat. Není to samozřejmě nahlédnutí přímo do R&D „kuchyně“ a z témat nelze vyvozovat, čím se zabývají plnohodnotní zaměstnanci/konstruktéři. Na mnoha místech jsou ale přítomny odkazy na budoucí praktické využití výsledků prací.

Zadání diplomových prací prozkoumáme trochu více detailně než SU, tento krátký článek prosím berte spíš jako podnět k diskuzi – co byste od „své“ automobilky v budoucnu rádi dostali? Jakou hodnotu pro Vás, jako uživatele jejích produktů, budou mít případná zlepšení, která mohou z těchto prací budoucích inženýrů vzejít? Nemělo by smysl zaměřit se někam jinam? Kam? Co Vám doposud u Vašich aut chybělo a rádi byste tu funkci u některého z budoucích modelů dostali? Přemýšlejte prosím také o proveditelnosti a finanční náročnosti, určitě nebude mít smysl zmiňovat např. pohon na sluneční vítr… Neočekávám, že výstupem naší diskuze bude dopis Saabu shrnující výstupy naší diskuze, ale nikdy neříkej nikdy…

Aktualizováno ( Úterý, 22 únor 2011 )
Celý článek...
 
Saab 9-3 Independence Edition Convertible Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Neděle, 20 únor 2011

9-3convertibleindependenceeditionv4m.jpgUPDATE 24.2.11 K velké oslavě automobilky SAAB nazvané jako Den nezávislosti, bude vydána i speciální edice modelu SAAB 9-3. Jedná se o 9-3 cabriolet Aero, které bude mít pod kapotou motor 2.0T BioPower o výkonu 220 koní nebo 1.9 TTiD o výkonu 180 koní. Speciální barva v podobě Amber oranžová. Dále pak nová sedadla s neobvyklým obšitím v podobě kombinace bílé kůže a oranžové obšití + "sportovní" pruh v prostřední části. Dále nová 18" kola z lehkých slitin - satén chrom / černá povrchová úprava a další interiérové doplňky od firmy Hirsch performance (karbonové doplňky) + "super sport" volant. Všechny motory jsou k dispozici s převodovkou 6M a 6A. Na konec jedna exkluzivita: tento model bude vyroben pouze v počtu 366 kusů!

 

Aktualizováno ( Čtvrtek, 24 únor 2011 )
Celý článek...
 
Erik Carlsson se vrací na start – na 14. Rallye Monte Carlo Historique Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Čtvrtek, 10 únor 2011

Erik Carlsson 27.jpgRallye legenda Erik Carlsson při oslavách letošního stého výročí Rallye Monte Carlo podpoří tým, který bude závodit ve 14. Monte Carlo Rallye Historique v přesné replice automobilu, který ho v roce 1963 dovezl k vítězství.

Klasický Saab 96, připravený německým časopisem Oldtimer Markt (zabývá se historickými automobily), bude v závodě pilotovat šéfredaktor Peter Steinfurth a navigovat Thorsten Loeber. Odstartují z Remeše v pátek 28. 1. 2010 v replice Saabu 96 do detailu tak přesné, že dokonce ponese i startovní číslo 283 – číslo, se kterým zvítězil Erik Carlsson. Ten si nenechá ujít příležitost posádce odmávnout start.

Praktické poznatky Erika zvaného „Carlsson na střeše“ pomohly Saabu zviditelnit se v automobilovém světě šedesátých let minulého století. Erik Carlsson, který letos v květnu oslaví 82. narozeniny, se dvakrát stal vítězem Rallye Monte Carlo (v letech 1962 a 1963) a na RAC Rally zvítězil dokonce třikrát (v letech 1960-1962). Erik se narodil ve stejném městě jako Saab – v Trollhättanu – a také pro Saab pracuje celý svůj život. Nejprve jako firemní jezdec a nyní jako velvyslanec Saabu na cestách po světě. 

Aktualizováno ( Čtvrtek, 10 únor 2011 )
Celý článek...
 
Pohon pre elektrický SAAB 9-3 ePower Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Středa, 09 únor 2011

saab 9-3 ePower 01.jpgLongmont, COLORADO: UQM Technologies, Inc, developer alternatívnych energetických technológií, bol vybraný Saabom, aby dodal pohon pre 70 testovacích, plne elektrických Saabov 9-3. Prvé dodávky začali v 3.kvartáli roku 2010 a budú pokračovať v nasledujúcom roku.

"Táto objednávka zo Saabu posilnila našu schopnosť dosiahnuť potrebný výkon, kvalitu a nákladové požiadavky medzinárodných automobilových spoločností rozvíjajúcich elektrické a hybridné vozidlá", hovorí Eric Ridenour, prezident a CEO f irmy UQM Technologies. "Pohonné systémy PowerPhase 135kW sú montované na našich výrobných linkách, ktorých ročná kapacita je 40 000 kusov. Príprava týchto liniek je jedným z mnohých krokov, ktoré sme podstúpili, aby sme UQM pripravili na rast produkcie z testovacích programov (70 vozidiel) na naplnenie kapacít pri sériovej výrobe.“

Aktualizováno ( Čtvrtek, 10 únor 2011 )
Celý článek...
 
Šéfdesigner Jason Castriota - interview, poslední třetí část Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Čtvrtek, 03 únor 2011

Jason Castriota 04.jpgPoslední část třídílné série vznikla po telefonátech v září a říjnu roku 2010. Děkuji Jasonovi Castriotovi za jeho čas k rozhovoru o tématech, ze kterých může profitovat širší „saabistická“ komunita. /swade/

SW: Práce je teď opravdu dost, když kromě následníka 9-3 pracujete současně na konceptu, který se má už letos objevit v Ženevě. Jak vlastně vypadá každodenní provoz designérského týmu Saabu? Jak je v současnosti velký? Ty jseš teď v New Yorku, tak jak to funguje?

JC: Pořád se pohybuji sem a tam. Měsíc mám rozdělený, zhruba 10-14 dní trávím v Trollhattanu. Pak zas jeden týden mám nějaké ty PR závazky a další týden jsem v New Yorku. Zkrátka pořád cestuji. Tým je naprosto zeštíhlený. Je nás kolem pětatřiceti; asi sedm designérů včetně mé skupiny, pak asi 15 počítačových návrhářů, hrstku klasických modelářů a pár manažerů projektu. Takže celkově je to 30-35 lidí. Je to malý tým, ale tak by to mělo být, protože myšlenky jsou v současnosti velice vyprecizované a všechno je jen otázka souhry s ostatními při jejich realizaci.
Pracujeme právě na exteriérových i interiérových plánech pro nástupce 9-3ky /polovina října 2010/ - hlavním tématu interiéru a různých stylových úpravách, jemných odchylkách kvůli panelům zadních dveří nebo jejich vynechání u kabrioletu a tak dále. Současně přitom pracujeme na interiéru i exteriéru toho konceptu do Ženevy.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 03 únor 2011 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 64 - 72 z 324

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály