Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Zajímavosti
Okouzlující Saab 900 Turbo limuzína Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Sobota, 23 říjen 2010

saab-900-limousine_01.jpgPrvní generace Saab 900, mezi fanoušky značky označován jako "Klasika", byla ve výrobě dlouhých 15 let - od roku 1978 do roku 1993. Vůz byl nabízen v několika variantách - jako kupé, sedan, tří a pětidvéřový hatchback a kabriolet. Jedna z úprav, ve které však auto nabízeno nebylo, je prodloužená limuzína. Nicméně ani toto malé opomenutí nezastavilo přestavbové plány jednoho Saabího fandy - vlastníka 900 Turbo z roku 1985. Šílený vědec se rozhodl přidat šest stop (cca 180 cm) k 184.1 palcům (468,5 cm)  originální délky vozu. Výsledkem je Saab 900 Turbo limousine s pětirychlostní manuální převodovkou, která vám za $12500 může stát v garáži :)

Aktualizováno ( Sobota, 23 říjen 2010 )
Celý článek...
 
Nový Saab 9-5 jako hybrid? Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Neděle, 17 říjen 2010
Saab9-5tester.jpgPravda nebo fikce? Záhadný SAAB 9-5 spatřen v Trollhattanu.
Na webu saabsunited.com se objevil zajímavý článek s o to zajímavějšími fotografiemi. Jméno fotografa není zveřejněno, což by bylo pochopitelné, neboť dle autora článku se jedná o osobu žijící přímo v Trollhattanu. Fotografie zachycují upravený SAAB 9-5 nové generace. Dle označení se jedná o 9-5 Turbo 6 XWD US verzi, ovšem upravený nárazník, výfukový systém a jakési "zátky" na zádi vozu napovídají, že tomu tak není. Zmíněné zátky se prý dále vyskytují v okolí přihrádky spolujezdce.
Jedná se o pokusný elektro-hybridní model? Nebo jde o něco úplně jiného?
Aktualizováno ( Neděle, 17 říjen 2010 )
Celý článek...
 
Saab 9-5 :: méně válců, více charismatu Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Středa, 06 říjen 2010

official_SAAB_9-5_03.jpgPro první představení nové 9-5 zvolil Saab šestiválcové Aero a reakce byly tu i onde trochu zdrženlivé. Dnes mám tu čest napsat, že moderní dvoulitrový benzín a především podvozek zbavený nadváhy motoru V6 konečně vrhá na celou věc trochu jiné světlo. Díky pozornosti fy Saabcars jsem se včera s několika dalšími pisálky ocitl na druhém kole předvádění Saabu 9-5. Vyzkoušel jsem diesel s automatem a předním náhonem a benzínové čtyřválce s automatem i manuálem, v obou případech s pohonem 4x4.

Aktualizováno ( Středa, 06 říjen 2010 )
Celý článek...
 
SAAB Sonett :: znovuzrození švédské sportovní legendy? Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Středa, 22 září 2010
SAAB_sonett_01m.jpgŠvédský časopis Auto Motor & Sport nadhodil další spekulaci, jestli se pod holandským vedením objeví ve flotile Saab sportovní legenda modelu Sonett. Dlouho jsme o Sonettu neslyšeli. Ani o jeho znovuzrození. Vyobrazený návrh nového Sonettu samozřejmě není oficiální fotografie, ale je to pouze "photoshoping image" AMS redakce, jak by například nový Sonett mohl vypadat. Mělo by se jednat o přímou konkurenci např. Audi TT. Je tu však velké ALE: dostat se na trh dvoumístných sportovních vozů je velmi obtížné a obstát v této kategorii je ještě těžší. Navíc vrácení investic v podobě těchto sportovních modelů je velmi nejisté - obzvlášť v dnešní době po světové ekonomické krizi. A pokud se Saab pustí do výroby menšího modelu, než je současná 9-3, určitě přijde na řadu jako první Saab 9-2 (nebo možná Saab 9X Air, který měl u novinářů slušný ohlas).
Aktualizováno ( Středa, 22 září 2010 )
Celý článek...
 
Dvoutaktní nostalgie :: sedmimístný kombík Saab 95 Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Pátek, 17 září 2010

saab_95_kombi_01m.jpgSvět byl tehdy pomalý, dvoutaktní, devadesátka byla závratná rychlost, sedmdesátka akorát a se sedmimístným kombíkem se jezdilo i rallye. Kvůli Saabu 95 by stálo za to tuhle dobu navštívit.
Dnešní moderní auta umí jezdit rychleji, než je pro chabé smysly a reakce člověka dobré a bezpečné. Namasírují vám pomalu i ušní lalůčky a udělají za vás první poslední. A většina řidičů ani neví, co všechno jejich auto umí. Ale pocit, že se po otočení klíčku v zapalování opravdu něco děje a ta radost, když se vám podaří rozjet...

Saab 95 je praprapradědeček letošní novinky švédské automobilky, která měla loni namále. Sedmimístný třídveřový kombík, který jakoby právě vyjel z výrobní linky, opečovávají přímo v Trolhattanském muzeu Saabu. Jezdí jak zamlada, jen se o něj v provozu mezi dravými moderními auty hodně bojíte. Jízda je jistá, pohodová. Jen kdyby ostatní tak nespěchali.

Aktualizováno ( Pátek, 17 září 2010 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 82 - 90 z 324

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály