Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Zajímavosti
Blíží se další technologická revoluce? Posuďte sami. Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Úterý, 22 duben 2014

Všichni zajisté víme, že motor ke svému chodu potřebuje vačkovou hřídel. Ta slouží k otevírání a zavírání jak sacích, tak výfukových ventilů. Je poháněna řetězem či řemenem od klikové hřídele a bývá uložena, buď v hlavě motoru přímo nad ventily, nebo v bloku a ventily otevírá přes soustavu tyček a vahadel. Vačková hřídel je tu s námi už od počátku vzniku motoru a nikdo by nepomyslel, že jí možná brzy dáme poslední sbohem. Světlo světa totiž spatřuje motor bez vačkové hřídele.

SAAB_9-5_camless_engine_01.jpg 

 

Celý článek...
 
SAAB 9-3N Navigační systém (první obrázky?) Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Středa, 26 únor 2014

Tim v prosinci přišel s (neověřenou zprávou), že NEVS se chystá instalovat v modelu 9-3N nový multimediální systém. Doposud však nic nebylo potvrzeno, ale přeci jen když se trošku „prohrabete“ www.saabcars.com můžete najít různé obrázky aut, která jsou určena k prodeji na různých prodejních trzích. Vezměmě si za příklad interiér vozu. Pokud čtete stránky v anglické mutaci, neuvidíte žádné obrázky interiéru. Když si prohlížíte stránky ve švédské mutaci, uvidíte známý interiér modelu 9-3...

saab_aero_9-3_091-820x540.jpg 

Celý článek...
 
SAAB nově s karosérií od finské Ruukki Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Čtvrtek, 06 únor 2014

Švédská společnost National Electric Vehicle Sweden AB (Nevs), která obnovila výrobu legendárních vozů SAAB, spojila síly s finským výrobcem speciálních ocelí Ruukki. Mimo jiné půjde o dodávky ultra pevné tvarovatelné oceli Litec a další klíčové komponenty zpracování vozu. Nové automobily Saab vyjíždí z továrny v Trollhätenu již od 2. prosince loňského roku. Ve světě vysoce ceněný model 9-3 je pod novým vlastníkem nyní zpátky ve výrobě a v Nevs se chystají představit svůj první elektromobil v tomto roce. Společnost Nevs si pro nový projekt jako jednoho ze svých partnerů zvolila Ruukki. 

 
„Je skvělé, že můžeme být součástí vzkříšení jedné z nejznámějších švédských značek,“ říká viceprezident divize speciálních ocelí Ruukki Thomas Hörnfeldt. „Díky pružnosti výrobních kapacit a krátkým dodacím lhůtám dokážeme rychle reagovat na požadavky SAABu,“ dodává. (Saab 9-3 Aero Sedan | zdroj: Nevs)

Celý článek...
 
Saab 900 SPG očima majitele Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Pondělí, 07 říjen 2013
Skupina Petrolicious je známá kvalitními příběhy klasických aut. Tentokrát si posvítila na Saab 900 Turbo, legendární kupé z 80. let.
Lidé z Petrolicious mají ve zvyku vyrábět informačně obsáhlá videa, o kterých hovoří samotní majitelé. Saab 900 se vyráběl ve dvou generacích v letech 1978 – 1998 coby nástupce modelu 99. Jako základ posloužila platforma z předchůdce, v průběhu let se vyjma kombi nabízel ve všech karosářských variantách.

Kousek z videa nese označení SPG (Special Performance Group). Pod kapotou mu přede šestnáctiventilový turbomotor o objemu 2,0 litru a výkonu 119 kW. Jordan Melville, majitel konkrétního Saabu, si nejdříve ani neuvědomoval, co za skvost mu stojí v garáži. Prodávat se přitom vůbec nevyplatí, protože hodnota vozu poroste. (zdroj: auto.cz)
 
Aktualizováno ( Pondělí, 07 říjen 2013 )
 
Saab 93 Mark III: Virtuální švédská retrobudoucnost Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Pondělí, 18 březen 2013

SAAB93MarkIIIAngle6Facelift_small.jpgSaab sice umřel a fanoušci ho stále oplakávají, ti kreativnější si hrají s vizemi případné budoucnosti. Jako třeba Eduard Gray.

Automobilka Saab padla 19. prosince 2011. Vize třetí generace menšího 9-3 od samotného Jasona Castrioty, který u švédské značky působil jako šéfdesignér až do jejího hořkého konce, se objevily na webu poměrně nedávno. Dokonce je ještě stihl přetvořit do makety v životní velikosti. Ač studií PhoeniX naznačoval něco jiného, nakonec se pro devět-trojku s pořadovým číslem III rozhodl hledat v minulosti, jeho dílo pořád připomínalo klasické řady 99 a 900.

Aktualizováno ( Pondělí, 18 březen 2013 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 10 - 18 z 325

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály