Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Zajímavosti
SAAB 9-3N Navigační systém (první obrázky?) Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Středa, 26 únor 2014

Tim v prosinci přišel s (neověřenou zprávou), že NEVS se chystá instalovat v modelu 9-3N nový multimediální systém. Doposud však nic nebylo potvrzeno, ale přeci jen když se trošku „prohrabete“ www.saabcars.com můžete najít různé obrázky aut, která jsou určena k prodeji na různých prodejních trzích. Vezměmě si za příklad interiér vozu. Pokud čtete stránky v anglické mutaci, neuvidíte žádné obrázky interiéru. Když si prohlížíte stránky ve švédské mutaci, uvidíte známý interiér modelu 9-3...

saab_aero_9-3_091-820x540.jpg 

Celý článek...
 
SAAB nově s karosérií od finské Ruukki Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Čtvrtek, 06 únor 2014

Švédská společnost National Electric Vehicle Sweden AB (Nevs), která obnovila výrobu legendárních vozů SAAB, spojila síly s finským výrobcem speciálních ocelí Ruukki. Mimo jiné půjde o dodávky ultra pevné tvarovatelné oceli Litec a další klíčové komponenty zpracování vozu. Nové automobily Saab vyjíždí z továrny v Trollhätenu již od 2. prosince loňského roku. Ve světě vysoce ceněný model 9-3 je pod novým vlastníkem nyní zpátky ve výrobě a v Nevs se chystají představit svůj první elektromobil v tomto roce. Společnost Nevs si pro nový projekt jako jednoho ze svých partnerů zvolila Ruukki. 

 
„Je skvělé, že můžeme být součástí vzkříšení jedné z nejznámějších švédských značek,“ říká viceprezident divize speciálních ocelí Ruukki Thomas Hörnfeldt. „Díky pružnosti výrobních kapacit a krátkým dodacím lhůtám dokážeme rychle reagovat na požadavky SAABu,“ dodává. (Saab 9-3 Aero Sedan | zdroj: Nevs)

Celý článek...
 
Saab 900 SPG očima majitele Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Pondělí, 07 říjen 2013
Skupina Petrolicious je známá kvalitními příběhy klasických aut. Tentokrát si posvítila na Saab 900 Turbo, legendární kupé z 80. let.
Lidé z Petrolicious mají ve zvyku vyrábět informačně obsáhlá videa, o kterých hovoří samotní majitelé. Saab 900 se vyráběl ve dvou generacích v letech 1978 – 1998 coby nástupce modelu 99. Jako základ posloužila platforma z předchůdce, v průběhu let se vyjma kombi nabízel ve všech karosářských variantách.

Kousek z videa nese označení SPG (Special Performance Group). Pod kapotou mu přede šestnáctiventilový turbomotor o objemu 2,0 litru a výkonu 119 kW. Jordan Melville, majitel konkrétního Saabu, si nejdříve ani neuvědomoval, co za skvost mu stojí v garáži. Prodávat se přitom vůbec nevyplatí, protože hodnota vozu poroste. (zdroj: auto.cz)
 
Aktualizováno ( Pondělí, 07 říjen 2013 )
 
Saab 93 Mark III: Virtuální švédská retrobudoucnost Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Pondělí, 18 březen 2013

SAAB93MarkIIIAngle6Facelift_small.jpgSaab sice umřel a fanoušci ho stále oplakávají, ti kreativnější si hrají s vizemi případné budoucnosti. Jako třeba Eduard Gray.

Automobilka Saab padla 19. prosince 2011. Vize třetí generace menšího 9-3 od samotného Jasona Castrioty, který u švédské značky působil jako šéfdesignér až do jejího hořkého konce, se objevily na webu poměrně nedávno. Dokonce je ještě stihl přetvořit do makety v životní velikosti. Ač studií PhoeniX naznačoval něco jiného, nakonec se pro devět-trojku s pořadovým číslem III rozhodl hledat v minulosti, jeho dílo pořád připomínalo klasické řady 99 a 900.

Aktualizováno ( Pondělí, 18 březen 2013 )
Celý článek...
 
Michal Dlouhý: Smích za volantem Tisk E-mail
Zajímavosti
Vložil deff   
Neděle, 10 březen 2013

Michal-_Dlouhy_01b.jpgŘidičák si Michal Dlouhý udělal v roce 1988 během měsíce kvůli slovenskému filmu. V průběhu natáčení řídil starou Škodu Felicia a Tatru 613.

Zvládnout tahle dvě auta bylo pro začátečníka dost obtížné, ale on měl za sebou už menší průpravu. „Brácha totiž od pozdějšího světového maskéra Tomáše Kuchty koupil za tisícovku Škodu 1000 MB, ve které byl motor z kupé 110 R“. Jenže tím autem moc nejezdil, takže jsem mu občas štípl klíčky a povozili jsme se s kamarády. Navíc jsem se tehdy rád hrabal v motorech, takže bráchův jsem měl rozebraný do šroubku a zase ho zpátky složil,“ vzpomíná herec.

 

Aktualizováno ( Neděle, 10 březen 2013 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 10 - 18 z 324

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály