Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Technický koutek arrow Osobní příběh čtenáře: Drahé zkušenosti se servisem
Osobní příběh čtenáře: Drahé zkušenosti se servisem Tisk E-mail
Vložil deff   
Pondělí, 19 prosinec 2011
Saab_services.jpgKdo jsem a proč píši tento článek:
“Jsem ajťák který nemá rád lež, výmluvy, šlendrián a diletantství a cítí potřebu bojovat proti vohnoutům, kteří státem udělenou možnost svobodně podnikat přetvářejí ve způsob jak legálně okrádat lidi. Mám rád přímost a pocit vědomí, že za své peníze dostávám odpovídající služby. Cítím potřebu se s Vámi podělit o zkušenost se SAAB servisem Plichta, protože nechci, aby někdo další tomuto člověku naletěl a musel podstoupit stejné peklo jako já. ”

Vše níže uvedené jsou moje osobní zkušenosti. Mé vztahy ke jmenovaným firmám jsou/byly pouze ve formě zákazník-servis. Nikdo mi nezaplatil ani mě nijak nenutil dělat někomu reklamu, jen píši co jsem zažil, jak s tou informací naložíte je Vaše věc, jezděte si kam chcete, jsou to koneckonců Vaše peníze a Váš čas.

PŘÍBĚH AERO:

V Březnu 2011 jsem si pořídil SAABa 9-5 Aero z roku 2004, auto mělo původně sloužit jakožto bezpečný dostavník pro přítelkyni, bohužel spíše než bezpečný dostavník to pro nás byla noční můra.

Po koupi jsem nechal Aero zkontrolovat u pana Plichty v Popovicích, reference v SAABím světě měl dle internetu solidní a navíc, jelikož bydlím v Říčanech, měl jsem to kousek. Věděl jsem, že na autě je potřeba vyměnit přední táhla stabilizátorů, svítil Check-engine a kontrolka xenonů. Chtěl jsem sundat vanu, vyměnit olej a celkově vozidlo prohlédnout, přeci jen, ačkoliv jsou auta moje velká vášeň, nedovolím se považovat za odborníka. Auto tedy bylo zvednuto, prohlédnuto a krom avizovaných kostí nebylo potřeba akutně nic řešit. Svítící check engine se prý zkusí vyřešit výměnou svíček a dále uvidíme, drahé svíčky určené pro aero jsou prý zbytečné a tak jsem odjížděl s jakýmisi Champion svíčkami určenými pro běžnou čtyřválcovou 9-5. Diagnostika žádnou závadu ohledně xenonů neukázala, kontrolka přesto svítila - divné - tato závada nebyla nikdy vyřešena. Pan Plichta(starší) na mě působil velmi dobře, působil že ví o čem mluví a své práci rozumí. Proto jsem odjížděl lehčí o několik tisícovek, s klidem v duši a pocitem, že jsem našel dobrého mechanika.

Hned druhý den jsem se vydal s aerem na delší cestu. Auto jsem šetřil, spíše jsem si užíval pohody a automatu. Když jsem dorazil domů, zkontroloval jsem pro jistotu olejovou měrku - byla těsně nad minimem - po ujetí cca 600km klidnou jízdou! Říkal jsem si, žádnou paniku, bude to buď turbo, nebo pístní kroužky, možná jen odvětrávací sada. Uklidňoval jsem se tím, že turbo bych jistě měnil i na kdejaké koncernové škatuli. Inu jal jsem se, jak je mým zvykem, zkoumat internet a pokusit se před návštěvou servisu zjistit o problému co nejvíce. Bohužel, ráno mě čekal další šok, z auta se po nastartování vyvalil modrý oblak dýmu. Nemluvím o nějakém malém obláčku, ale o pořádném hustém a smradlavém oblaku spáleného oleje! Viz. youtube video:

https://www.youtube.com/watch?v=H4aXsyU7RL8&feature=player_embedded

Po zahřátí motoru již bylo vše v pořádku, jen se nesměl nechat vychladnout. Z auta za jízdy při prudkém zrychlování nešel žádný dým (zkoušeno ze za mnou jedoucího auta). Problém byl vždy jen studený start.

Podvědomě jsem vyřadil turbodmychadlo - auto by kouřilo i při akceleraci. Vypadalo to na problém se
simerinky ventilů - po vychladnutí motoru guma simerinku ztratí svojí pružnost a propustí olej do
spalovacího prostoru kde je následně spálen a vyfouknut ven.

Inu jal jsem se tedy problém konzultovat s panem Plichtou, který mi potvrdil, že ač na SAAB velmi
netypická závada, mohou za to pravděpodobně simerinky ventilů - odvětrávací sada je prý v pořádku.
Bylo mi nabídnuto, že s vozidlem zajede za jakýmsi známým, který má jakousi kameru-sondu, kterou se
podívá sáním do motoru a zjistí případný průsak oleje. Zdálo se mi to jako velké sci-fi, ale říkal jsem si, že se pravděpodobně technologický pokrok dorazil i do autoservisů a panu Plichtovi jsem v tu chvíli neměl proč nevěřit. Vozidlo si pan Plichta převzal. Po týdnu jsem se zajímal jak to vypadá, bylo mi řečeno že na to bohužel ještě čas neměl, ale že ten další týden se k tomu snad již dostane (!!!). Ani si nedovedu představit, že bych tuto větu řekl já svému zákazníkovi.

Další týden mi bylo řečeno, že sonda nic neprokázala, a že je potřeba demontovat hlavu, práci jsem
odsouhlasil, auto již bylo v tuto chvíli dva týdny v servise a žádný výsledek. Sundání hlavy je prý jeden
celý den a případná repase hlavy by měla být prý do dvou týdnů hotová. Týden se nic nedělo, poté mi
pan Plichta volal, že to vypadá na podpálený ventil a vodítka ventilů. Po měsíci kdy auto bylo v
servise(!!!) - dva týdny údajná sonda do hlubin motoru a další dva týdny na demontáž hlavy. Odsouhlasil jsem tedy opravu. Domluveno bylo přebroušení hlavy, výměna poškozeného ventilu, zabroušení ventilových lůžek a výměna vodítek ventilů. Hotovo prý bude koncem příštího týdne. Inu hurá, sob bude mít novou hlavou a bude fungovat jako za mlada, říkal jsem si. Pan Plichta slíbil, že rovnou překontroluje pístní kroužky - prý do válců nalije benzín a druhý den se podívá u kterého hladina ubyla - nevím, jestli se to tak běžně dělá, ale jelikož nejsem automechanik, nezbylo mi než panu Plichtovi věřit.

Koncem příštího týdne jsem se ozval, ale hotovo nebylo, prý pan Plichta musel nutně dokončit jiné
zakázky. (!!!!!!!!) Výborně, měl jsem domluvené náhradní auto, které jsem musel vrátit, takže znova řešit
prodoužení zápůjčky a tak dále. Jen proto, že pan Plichta není schopen zvednout telefon, zavolat a říci "Pane Bílek, omlouvám se ale Vaše auto nebude tento týden hotovo, stalo se to a to, bude až za další
dva týdny". Stát se může cokoliv, všichni jsme jen lidi. Nebyl bych sice spokojen, ale měl bych alespoň
pocit, že pan Plichta se k problému staví čelem a snaží se ho řešit - to se bohužel nestalo. Takže termín
byl posunut o další týden. V časové ose jsme nyní na sedmém týdnu řešení problému s hlavou a auto
stále nefunguje. Termín opět dodržen nebyl, auto jsem přebíral až o týden později. V souvislosti s
blikajícím checkenginem i po výměně svíček mi pan Plichta namontoval nějakou kazetu od něj ze skladu, že prý stoprocentně funguje, kdybych náhodou měl problém, stačí zavolat a on přijede s jinou, pokud telefon nebude brát, mám prý poslat SMSku s textem SOS, zavolá obratem. Problém s kouřením motoru po startu by měl být údajně vyřešen. Sedl jsem do auta odlehčen o tlustý balík peněz a odjel domů. Po cca 6km - z Popovic do Říčan - auto začalo cukat a nakonec chcíplo se svítícím checkenginem na sjezdu z dálnice na Říčany. Auto tam bylo dva měsíce !!! a nakonec mi je předáno v pomalu nepojízdném stavu! Už mě chytal amok. Volám pana Plichtu, nezvedá telefon, volám znovu, nezvedá telefon, píšu SMS SOS. Po 5 minutách stání na sjezdu z dálnice volám znovu, nebere zkouším ještě 3x nebere. Zkouším volat mladému Plichtovi - nebere. Píšu SOS mladému Plichtovi, nebere. SUPER SLUŽBY.

Jak si tak čekám v autě, koukám na počítadlo ujetých km, při porovnání se stavem před opravou je najeto s autem 1600km!!!!! Po cca 45ti minutách stání na sjezdu z dálnice, kdy motor už úplně vychladl se mi ho podařilo nastartoval, běžel sice podivně asi na tři válce, ale rozhodl se to risknout a zkusit dojet. Povedlo se a za mocného cukání jsem dojel do Říčan. Asi po dvou hodinách mi zavolal pan Plichta mladší, problém jsem mu nastínil, nabídl dovoz tentokrát již funkční kazety a opravu na místě. Prý je za hodinu tam. Za další hodinu a půl se přiřítila červená 9000aero, pan Plichta junior vyměnil kazetu, motor se zkusmo nastartoval, běžel v pořádku, Dodnes mám pocit, že kazeta kterou pan Plichta junior dovezl, byla ta moje původní, dle stupně oloupání laku u šroubů. Doma s klidnou hlavou a odstupem jsem si říkal, že kazetu ještě dořešíme, to je to nejmenší, hlavně ať sobík nekouří, kouření škodí zdraví a ať nepapá olej.

Ráno, celý natěšený, po dvou měsících sedám do nádherné opravené černé 9-5 a těším se na cestu do práce s precizně zrepasovanou hlavou a plně funkčním motorem. Otáčím klíčkem, řadím R, koukám do zpětného zrcátka a co to? KOUŘ!!! To nemůže být ze mě!!! Řadím P a vyskakuji z auta, za SAABem uplně stejný oblak dýmu jako předtím, naprosto stejný, ani o kousek méně. Nezměnilo se vůbec vůbec NIC! Auto bylo u pana Plichty dva měsíce, poslouchal jsem jen samé výmluvy a lži, utratil jsem balík peněz za opravu a výsledek žádný!

Ihned volám Plichtovi, starší nebere telefon, volám mladšímu, ten mě ujišťuje že to jistě bude turbo, prý se může projevovat i takto. S nervy v kýblu domlouvám repasi. Po týdnu domlouvání s Plichtou juniorem mi je auto předáno a ukázáno jakési staré turbo v kufru jeho 9000aero. Platím další batoh za repasi turba + demontáž, montáž. Říkám si, teď už bude klid.

Nebudu Vás napínat. Problém se opakoval. 9týdnů v servise, auto jsem měl u sebe 2 dny a investice v řádu několika desetitisíců a problém NAPROSTO STEJNÝ jako na začátku.

Rozhodl jsem se práci reklamovat, s Plichtou starším jsme se dohodli na demontáži motoru a kontrolu pístů a pístních kroužků (ano, přesně tu kontrolu kterou měl udělat už při demontáži hlavy a na kterou údajně stačí naplnit válce benzinem). Práci, kterou jsem již jednou platil, už prý platit nebudu. Pan Plichta mi také nabídl vytvoření podkladů, na základě kterých bych údajně mohl vymoci část peněz zpět od původního majitele, k tomu však nikdy nedošlo.

Po dvou týdnech řečí a výmluv se motor vyndal a byl znám verdikt: zjistilo se údajně nadměrné opotřebení středového klikového uložení=ohnutý blok + vydřené válce (proč se tohle nepoznalo při demontáži hlavy?) je potřeba srovnat blok, nové uložení kliky, písty, kroužky a tak dále. Rozpočet předběžně 50-70tis. + doba opravy 3týdny.

V tomto bodě jsem na auto zanevřel. Nechtěl jsem ho ani vidět. Nechtěl jsem ani vidět Plichtu. Padlo rozhodnutí, že půjde z domu. Opraví se a pak se prodá snad s nějakou rozumnou ztrátou.

Období Šolc:
Viz Griffin
Pan Plichta se jal auto opravovat, po 3 týdnech obligátně nebylo hotovo. Slyšel jsem všechny druhy výmluv od kontroly finančním úřadem, smrti v rodině,cesty do zahraničí, zdravotních problémech, že v teple nemůže pracovat tak čeká až bude chladněji, že se rozbil hever, že někdo vykradl autům katalyzátory a že to řeší s policií takže nemůže opravovat moje auto. K úplnosti mi chyběl akorát zásah meteoritem.

Auto nebylo stále opraveno a od pana Plichty přišla nabídka na odkup, opravu motoru bych neplatil a nějaký jeho zákazník do auta stejně chce dávat kované písty a tak dále takže to zaplatí on (další kravička, kterou podojit) - rozhodnutí bylo bleskové, budu tratit cca 30tis., ale prodej bez problémů. Domluvili jsme se a cca po 3týdnech dorazily peníze na účet. 

PŘÍBĚH GRIFFIN

Období Prunéřov:
Griffina jsem koupil o něco dříve než zmíněné Aero, na úvodní servis jsem ho dle předchozích zkušeností odvezl do Prunéřova Michalovi Očenáškovi. Michal provedl to, co bylo domluveno a auto bylo hotovo téměř na čas – tenkrát jsem mu to „téměř“ zazlíval, ale to jsem ještě nevěděl co mě čeká s panem Plichtou. Vše provedeno tak jak mělo, auto jsem dostával omyté vyluxované, demontované díly mi byli ukázány a vysvětleno kde, jak, proč.

Období Plichta:
Zbývalo jen dořešit pár drobností, hadice k převodovce které nebyly 100%, stěrače a dálková světla. Jelikož už jsem nechtěl absolvovat kvůli takovémuhle servisu cestu do Prunéřova a zpět, svěřil jsem opravy panu Plichtovi – to bylo ještě v době kdy naše vztahy nebyly narušeny aférou AERO.
Stěrače světla, vadná zem + hadice k převodovce zvládl pan Plichta st. opravit během cca 14dní. Nebylo to nejrychlejší, ale auto fungovalo, tak jsem to neřešil.

Asi za měsíc se začal ozývat výfuk, pravděpodobně vlnovec. Pan Plichta mladší výfuk nějak opravil, prý oba vlnovce a zavaření svodů, cena cca 6800,-, Všiml jsem si, že koncovka výfuku je po opravě utopená asi 10cm pod zadním nárazníkem, na což mi bylo vysvětleno že je to tím, že na vozidle je neoriginální výfuk (nesmysl).

S nadcházejícím létem jsem začal používat klimatizaci a na podlaze za předními sedadly se začly dělat loužičky. Kondenzát stekl do nejhlubšího místa – výdechy pod předními sedadly a při zrychlení voda cákala na podlahu. Objednáno k panu Plichtovi – řešil Plichta ml. Poprvé jsem za pseudoopravu platil cca 2000,- prý bylo nutno vyčistit odtokové kanálky. Bohužel se po opravě nic nezměnilo. Po další opravě za cca 500,- se také nic nezměnilo. Navíc v Griffinovi jsem měl vždy průměrnou spotřebu 9,5-10l, po vrácení od Plichty 14-15 (ne, nebylo nic vyresetováno).

Reklamace nic nevyřešila, samé výmluvy, že to musí být něčím jiným atd. Jelikož už jsem nechtěl nechat pana Plichtu experimentovat s mým autem, objednal jsem se k panu Šolcovi, měl jsem to sice přes celou Prahu, ale nebyla jiná možnost.

Období Šolc:
Pan Šolc řekl že druhý den bude hotovo a druhý den hotovo bylo! Pak že to nejde! Klimatizace fungovala parádně a vzadu sucho. Napoprvé, bez keců, výmyslů a výmluv!

Cca za měsíc v neděli odpoledne náhle Griffin přestal jet a nechtěl nastartovat. Volám pana Šolce, telefon napoprvé zvedá, vysvětluji situaci, nabízí odtahovku, příjmám, vše prý zařídí, přijede odtahovka, telefon na ní mi přijde SMSkou. Pokládám telefon, obratem mi přijde SMSka s telefonním číslem. Vytočit číslo jsem již nestihl, protože mi volal pán z odtahovky kde přesně stojím. Od telefonátu panu Šolcovi k příjezdu odtahovky je to 25minut. Pánům Plichtům bych se za tu dobu ani nedovolal ... slovy klasika, tohle je prostě úplně jiný hřiště, to je úplně jinej sport.

Druhý den – Pondělí v cca 11 mi volá pan Šolc, prý je KO palivové čerpadlo, cena cca 2tis, druhý den odpoledne auto bude. Souhlasím. Druhý den odpoledne je auto opravené. Cena dodržená. Jsem upozorněn na špatný stav prvního dílu výfuku. Na voze je zcela neodborným způsobem navařen naprosto nevyhovující vlnovec (proto ta utopená koncovka výfuku), který se roztrhl + netěsnost ve svodech. Výfuk nedávno opravoval pan Plichta mladší! Už jsem byl smířen s tím, že tišší už ten motor prostě nebude. Bohužel, to co jsem viděl mě přesvědčilo o tom, že takhle tedy opravdu ne a musí se to předělat. Několik členů SAABInfo.net mělo možnost moje auto po opravě Plichtou u pana Šolce vidět. Pan Šolc přiznává, že svářet neumí a že auta vozí specialistovi na výfuky. Rovnou se objednávám.

Termín a cena opět dodržen. Auto je teď NAPROSTO tiché – takhle jsem si představoval šestiválec!
Několik měsíců jsem jezdil bez problémů, ovšem kvůli mému nájezdu jsem byl nucen koupit naftové auto. Griffin je v inzerci na prodej.

Bohužel při testovací jízdě jednoho ze zájemců začlo cosi klepat v motoru, asi jel na pět válců. Řešit jsem to nechtěl, měl jsem v té době již jiné auto, takže další aktualizace inzerátů a snížení ceny.

Pan Plichta mladší reagoval na prodej Griffina a nabídl mi, že auto odkoupí v tom stavu co je, opraví si ho a prodá, ale že s autem potřebuje disponovat. Peníze mi prý vyplatí příští týden. Sepsali jsme smlouvu a pan Plichta mi podepsal směnku na dlužnou částku a auto si odvezl. Nedělal jsem si iluze, že by někdo s tímto jménem někdy dodržel slovo, ale se směnkou v ruce jsem neměl moc co ztratit.
Peníze samozřejmě ani po dvou měsících splatnosti směnky nemám, pánové Plichtové neberou telefony, mají je buď vypnuté nebo neodpovídají. Pokud se náhodou dovolám z jiného čísla následuje kolotoč keců a výmluv. Nemám ani peníze, ani auto – Moje blbost.

Věc má nyní v rukou můj právní zástupce...

Jan Bílek

pozn.: tento článek je zvěřejněn jako autorské dílo Jana Bílka

 

Komentářů
Hledat
Nicki   |90.181.6.xxx |2013-09-24 13:30:08
No já mohu potvrdit poměrně nové servisní zkušenosti s Romanem Šolcem - a
to v dobrém smyslu slova.... servisoval jsem 7 let 6 aut u Auto Suchomel (měl
jsem to z domu 49 km)- už nesrvisuji. Jezdím 150 km do RS MOTORSPORT.. !
Ztrnadek   |109.80.25.xxx |2012-10-06 16:20:34
Mám podobnou zkušenost. Zkrátim to - když sem se dovolal (což byl
problém), a domluvil se se starym Plichtou, práce byla hotová a podle
dohody.
Jenže pak se k tomu dostal mladej Plichta a všechno byl problém,
řekl přijeď a když sem dorazil nebylo místo na heveru a prej zejtra.
Napadlo mě proč mi to neřek už do telefonu... no a když už sem tam takhle
přijel po čtvrtý a zase nic, tak sem se podival na net a našel Romana Šolce
v modřanech (což mam mnohem blíž) a tam sem spokojeným zákazníkem do dnes
:-)
Dave88   |89.248.248.xxx |2011-12-27 16:06:52
No, přesně vím o čem mluvíšMám auto, které bylo říkejme tomu
servisováno u Plichty, už 2. měsíc stojí nepojízdné řed domem, žralo
olej, pulka šroubků chyběla, baterka uplně vycuclá a motor ve stavu hodném
vrakovišti. když jsem s ním byl onehdá v čase kdy byl ještě saab
pojízdný u Romana a řekl mu, že ho servisoval Plichta tak se mu obracely
oči v dulcích...
takže výsledek u mě je ten, že mi auto stojí před domem
a já čekám do unora, kdy bych měl mít nějaké finanční prostředky na
vyndání, zkontrolování a jistě i opravě motoru, která se bude podle mého
šplhat k částce 50 000 Kč.
Ice   |Registered |2011-12-25 13:34:50
Dovolil jsem si reagovat, ale nevešlo se mi to do komentu, tak jsem
založil nové vlákno. Nikomu nevnucuji to číst, ale třeba bude taky
někoho zajímat jiná zkušenost, aby si mohl
udělat objektivnější náhled.

http://www.saabinfo.net/index.php?option=com_fi...
Humorman   |89.102.73.xxx |2011-12-22 10:00:33
Fakt smutný příběh.Já jezdím už roky do Prunéřova k
p.Očenáškovi.Zatím mě nikdy nezklamal.Vždy byl a je velice ochotný a
nápomocný.Dokonce byl ochoten pomoci mi v nouzi, když jsem byl v zahraničí.
O panu Plichtovi jsem slyšel, že to je velký odborník, který se o SAABy
zajímá řadu let, takže jsem spíše zaskočen, že se takto chová ke svým
zákazníkům...
dali   |90.179.41.xxx |2011-12-21 18:49:49
Plichta si myslí,že to uhraje na plichtu.protože prodává seskládaná
auta,viz teď jedno prodané do Zlína.TO mně jako více než 20-letého
saabistu s..e.
IKEA  - re:   |78.80.240.xxx |2011-12-21 14:49:43
deff napsal:
Budeme se bavit na téma sprostého chování servisu Plichta k
zákazníkům za hranicí zákona. Vyserete se laskavě na komentáře
v podobě ohýbání bloků a pod. a držte se tématu. Na jiná
témata si založte topic ve fóru. OK?


Je mi líto že jsem opět udeřil na citlivou strunu, ale vznik toho
mýtu prostě s praktikami onoho servisu souvisí. Je to totiž
docela účelová pohádka. Má přimět zákazníka uvěřit proč se
to všechno podělalo a proč to má být tak drahé. Jsem o tom
přesvědčen. Je totiž zajímavé, že jiné servisy se
tím příliš neohánějí a auto oprvit dokážou bez keců.
deff   |SAdministrator |2011-12-21 12:11:19
Budeme se bavit na téma sprostého chování servisu Plichta k zákazníkům za
hranicí zákona. Vyserete se laskavě na komentáře v podobě ohýbání
bloků a pod. a držte se tématu. Na jiná témata si založte topic ve fóru.
OK?
Loco   |Registered |2011-12-21 10:06:20
Jen bych rád přidal další pozitivní hodnocení na pana Šolce,nikdo lepší
u nás na servis Saabu není, a to nejen odvedenou prací, ale i přístupem.
Charles   |109.72.4.xxx |2011-12-20 19:08:29
Čau Honzo. Přeju Ti mnoho úspěchů v tomto boji. Já mám též
"báječné" zkušenosti s tímto servisem. viz: Varování před
servisem. Hlavně prosím neustupuj a kdyby bylo třeba mého svědectví o
praktikách tohoto servisu, rád Ti jej poskytnu. Karel (Bavorsko)
charlescom@centrum.cz
Mr. X  - Směnka   |80.250.7.xxx |2011-12-20 14:54:22
Citace:
Peníze samozřejmě ani po dvou měsících splatnosti směnky nemám


pokud ta směnka byla sepsána správně, tak vůbec neexistuje reálná
šance, že by jí neproplatil. Velmi rychle si s ním v
takovém případě promluví exekutor.

viz zde:
http://finance.idnes.cz/pozor-na-smenky-je-to-d...

nejvíc mě pobavila část:
"Nezaplacené směnky byly až dosud
pokládány víceméně za vzácnost, protože důsledky nesplacení
dluhu jsou pro dlužníky zásadní a nezřídka i fatální."
Fido  - re:   |81.0.236.xxx |2011-12-20 14:17:00
homn napsal:
Po přečtení (dlouhého) článku mi vychází tohle. Jak jste na tom vy
?


Take mi vychazi, ze vetsina oprav byla jen fiktivni (ale s velmi realnym
inkasovanim nemalych castek). Dale pravdepodobne vymena
jeste fungujicich dilu za nefunkcni, destruktivni "opravy",
"servisovane" auto slouzilo jako pujcovna zdarma, a posleze
jako vyhodne porizeny kousek pro bazar.

Jestli je tohle vse
prokazatelne, tak pro pravnika a soudniho znalce bude asi jen otazka,
jestli prokaze primo zly umysl, nebo jen diletantstvi. Na vysledek
jsem zvedavy, bohuzel bych prilis nespolehal na vymahatelnost prava v CR.
homn   |80.250.10.xxx |2011-12-20 13:15:39
Smutný příběh ... navíc plný technických nesrovnalostí.
1)
Svítící check engine, kouřivost při startu, úbytek oleje 1L na 600
km.
-není napsáno, že by olej tekl někde pod auto, tak velký úbytek by byl
vidět, takže se olej musel ztrácet v rámci motoru
-pokud svítí check
engine, je třeba na diagnostice zjistit, jakou hlásí chybu (tím se asi nikdo
neobtěžoval)

2) Servis vyměnil svíčky a na zkoušku dal nějakou jinou
zapalovací kazetu
-Champion svíčky jsou dobré tak do felicie
-když dal
kazetu na zkoušku, měl si to projet sám, v rámci těch 1600 km

3) Servis
provedl malou GO hlavy
-když byla hlava dole, určitě měl servis
zkontrolovat, v jakém stavu je zbytek motoru, než dá hlavu zpět (opět se
tím nikdo nezabýval)

Pokud je správný závěr (ohnutý blok + vydřené
válce), tak se mi nechce věřit, že GO hlavy vůbec proběhla (taky musel
najet těch 1600 km a to vezme nějaký čas).
Takže co vlastně servis
udělal? Dal špatné svíčky a podezřelou kazetu, kterou pak vyměnil za
původní. Náklady na opravu cca 500 kč

Po přečtení (dlouhého)
článku mi vychází tohle. Jak jste na tom vy ?
MireQ  - Šolc   |Registered |2011-12-20 09:23:21
Musím jen potvrdit kvality Romana Šolce. Onehdá jsem také řešil odtahovku
a vše bylo jak na drátkách. všechno je jen o přístupu k věci, rád bych
věřil, že trh ( rozumějte nabídka a poptávka ) situaci vyřeší a
zůstanou jen ti kvalitní. Také jsem ve finále zjistil, že se mi vyplatí
zajet si do RS motorsportu, než to nechat u nějakého Lojzy. cena je ve
výsledku stejná a kvality výrazně nižší.
zombux   |212.79.108.xxx |2011-12-20 09:45:40
na Romana nemůžu říct křivého slova. vždycky přímočaré jednání bez
vytáček, když si vymyslím kravinu tak mi ji rozmluví, když něco
nezvládne tak najdeme rozumné řešení. když mi umřelo auto cestou na
dovolenou, v sobotu mi věnoval svůj čas na telefonu a řešili jsme co s
tím. fakt nemám chuť hledat nějakého lojzu ve stodole abych ušetřil pár
stovek, klidně si připlatím, protože vím že Roman ví co dělá.
harry   |85.70.172.xxx |2011-12-20 16:44:45
Při čtení tohoto článku jako by autor popisoval moje zkušenosti s tímto
servisem z doby před více než deseti lety - jen servisovaný model a
jednotlivé opravy byly jiné. Ale podstata je stejná. Taková, jakou ji
vystihl Fido. Zdá se, že situaci nevyřeší trh. Já sám už dávno jezdím
do servisu jinam, ale firma Plichta našla jiné zákazníky a přitom postupuje
stále stejně ...
supergutik   |195.146.156.xxx |2011-12-20 08:27:21
tak toto je teda fakt drsny pribeh! mne by se to nastesti nestalo, protoze bych
nemel tolik penez abych furt neco platil! ale co by jste chteli od toho
zmineneho pana? vsak se podivejte na to jmeno, je to nejaka PLICHTA!!
Fido   |213.29.196.xxx |2011-12-20 07:08:39
Neni nad osobni zkusenost z prvni ruky. Preju hodne stesti a trpelivosti s
vymahanim prava v nasem nepravnim state, dekuji za pekne cteni a dekuji i
Deffovi, ze se zachoval nestranne a dava saabistum moznost vymenovat si dobre i
spatne zkusenosti.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Úterý, 20 prosinec 2011 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály