Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home
Pýcha a předsudek Tisk E-mail
Vložil deff   
Středa, 11 červenec 2012

SAAB_logo.jpgVypadá to, že to snad nikdy neskončí. Už více než rok nemůže dělat nic jiného než čekat a představovat si. Čekat, co se stane s automobilkou Saab, a představovat si, zda se vynoří řešení k oživení a obnovení automobilky a v nejlepším případě i znovu vidět návrat do minulé slávy. Pochopitelně jako fanoušci Saabu jsme zvláštně /až přehnaně úchylně/  pyšní na naše automobily a společnost, která stojí za jejich výrobou. Takže ono oživení a obnova by nám přinesla zpět část naší pýchy a hrdosti. Této naděje se nám dostalo po oznámení prodeje. Tím se také situace lehce vyjasnila a pomyslný život nyní může pomalu začít proudit do výrobního závodu v Trollhättanu. Vlastě už začal proudit, i když pomalinku. Pro některé příliš pomalu, ale to je přece docela přirozené. My jsme strašně dychtivý a nažhavení vidět znovu automobily na výrobních pásech, ale po uplynulém roce nehybnosti není přece překvapením, že to bude chvilku trvat.

Když se tak dívám na nového vlastníka Saabu, dobře rozumím tomu, že mnozí z Vás jsou trošku nesví. Slyšel jsem, že NEVS bude vyrábět pouze elektromobily a to asi není to, co bychom očekávali či v co doufali. Jenže můžeme býti klidní, protože to co vidíme, je jen vrcholek ledovce. V jejich plánech se skrývá mnohem více. Už jsem o tom dříve psal a „komplot“ firem je zesílen indickou účastí, která je majoritní. Jistě budeme sotva kdy vidět jakékoliv jejich oznámení dokud inkoust nezaschne. To je totiž jediný způsob, který funguje: Kai Johan Jiang musel čelit docela silné bouři valící se na jeho osobu. Švédský tisk „s radostí“ udělal všechno možné proto, aby povolal odborníky s nepříliš aktuálními vhledy do celého procesu a tím znevážila NEVS. Ex šéf CLEPA Lars Holmquist byl jedním z nich.

To co opravdu nesnáším na těchto článcích, je skutečnost, že jsou jen a jen o tom všechno shodit a pošlapat. Osobně dávám přednost oznámení, že něco chybí, něčeho se nedostává. Pozornost je nyní soustředěna na elektrická vozidla. Skutečnost, že NEVS hledá partnera v této oblasti, mluví za vše. Jistě ví, co dělají. Fakt, že se Kai Johan Jiang přestěhoval do Trollhättanu, ještě nemusí mnoho znamenat, ale to že opustil místo šéfa National Bio Energy je jistě krokem, který ukazuje, že svou roli bere vážně. NEVS je jeho hlavním projektem. A tohle všechno je velice pozitivní. Stejně tak se v pozadí děje spousta dalších zajímavých věcí a není pro nás úplně uspokojující nechat věci ležet ladem a nepřestávat průběžně informovat. Jenže pro tuhle chvíli nemůže zveřejnit více. Mám pro to všechno oprávněný důvod i scénář, co se může dle mého zběžného pohledu ze Saabu stát. Dejme tomu zase trošku času a jsem si jist, že více věcí vyplave na povrch v blízké budoucnosti a obrázek společnosti NEVS bude přesnější a pravdivější. A také s tím obrázkem budeme mnohem více spokojeni.

překlad: Filip Jandovský
zdroj: saabsunited.com

 

Komentářů
Hledat
fretom  - spyker žaluje GM   |217.11.233.xxx |2012-08-06 17:53:31
To bude zajímavé:
http://online.wsj.com/article/BT-CO-20 120806-707246.html
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Středa, 11 červenec 2012 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály