Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy arrow Ochrana v nových sedačkách Saabu 9-3
Ochrana v nových sedačkách Saabu 9-3 Tisk E-mail
Vložil deff   
Neděle, 15 prosinec 2013
sedacka_Saab_9-3.jpg
Ochrana krčnej chrbite v sedadlách novej 9-3
Po zverejnení fotiek 9-3 MY2014 sa spustila mohutná diskusia ohľadom nových sedadiel, ich pohodlnosti a hlavne, či majú tiež ochranu proti efektu „whiplash“, ktorou boli staré sedadlá v Saaboch známe. Dnes ráno som na túto tému hovoril s Mattiasom Bergmanom.
Doterajší dodávateľ sedadiel, LEAR Corp, ktorý sídlil v Trollhättane, zavrel svoju prevádzku krátko po bankrote automobilky ešte v roku 2012. NEVS bol teda nútený hľadať riešenie na vzniknutý problém. Jedna z požiadaviek na nové sedačky bola, že musia byť bezpečnejšie ako bola predchádzajúca generácia (so systémom SAHR2). Brali sa do úvahy rôzne typy ľudského tela, rôzna výška,... Špeciálne sa zaoberali ochranou žien, keďže pravdepodobnosť zranenia počas kolízie a jeho závažnosť je u nášho nežnejšieho pohlavia vyššia. Dôvodom sú zrejme najmä jemnejšie a slabšie svaly krku u žien, než u mužov. Riešenie sa nakoniec našlo a nové sedadlá použité v modelovom rade 2014 spĺňajú všetky požiadavky ohľadom bezpečnosti, ktoré NEVS mal.

V súčasnosti je niekoľko výrobcov sedadiel a systému na prevenciu poranenia krčnej chrbtice a keďže SAAB vyvinul systém SAHR2, veľa vývoj urobili v jeho vlastnej réžii. Nový OEM dodávateľ vytvoril systém, ktorý má pohyblivú tak opierku hlavy, ako aj celé operadlo sedadla. Systémy používané automobilkou Volvo prešli v posledných rokoch prudkým vývojom a používajú tiež tento koncept (ktorý si pozrite na videu nižšie). Viac informácií bude zverejnených, keď sa na verejnosť dostanú technické špecifikácie novej 9-3.

 

 

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Neděle, 15 prosinec 2013 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály