Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow O čem se píše ... arrow Společnost SAAB AB hlásí návrat do automobilového průmyslu!
Společnost SAAB AB hlásí návrat do automobilového průmyslu! Tisk E-mail
Vložil deff   
Středa, 30 listopad 2016
Ve společnosti Saab AB dochází k menšímu převratu. Myslíme, že je to dobrá zpráva poté, co odebrala práva k používání názvu SAAB společnosti NEVS. Dle čerstvého vyjádření presidenta a výkonného ředitele Saab AB se bude jednat o návrat ve velkém stylu. H?kan Buskhe odhalil švédskému denníku SvD informace ohledně založení nové společnosti, která se bude zabývat aplikací hotových řešení a produktů skupiny Saab AB v automobilovém průmyslu. První větší aktivity jsou plánovány už v průběhu jara 2017!
„Již jsme zahájili vyjednávání s potenciálními partnery z automobilového průmyslu,“ uvedl rozhovor H.Buskhe, „cílíme především na evropské společnosti. Jestli chce být svět připraven na příchod autonomních vozidel, měli bychom si být absolutně jisti, že nikdo nebude schopen změnit nebo narušit systémy zajišťující jejich provozní bezpečnost. Ukazuje se, že architektura vyvinutá pro letouny Gripen přijde automobilovému průmyslu velice vhod. Pro nás se obchod stane vítanou možností, jak uplatnit vojenské systémy v civilním sektoru“.
 
Nové řešení spočívá hlavně v softwarovém systému vyvinutém pro letoun Gripen E. Tento systém je lehce uživatelsky modifikovatelný pomocí pluginů, zatímco do jeho jádra nikdo zasahovat nemůže. Pro srovnání si představme mobilní telefon, kam uživatel nainstaluje libovolné aplikace, ale do jádra systému přístup nemá (pozn.Laff: ehm... ?). Se správnými modifikacemi je tak robustní software dobře využitelný pro autonomní vozidla. 
 
Gripen E je vybaven také novým radarovým systémem, který byl vyvíjen na základě obvodů tvořených nitridy galia. Takové radary vydrží vyšší provozní zátěž a dobře snáší také vyšší úrovně energie, což jim umožňuje delší dosah... jednoduše řečeno, vidí více. Vývoj probíhal s ohledem na budoucí využití i mimo letecký průmysl, tedy například pro autonomní vozidla.
 
Pro provoz budou potřeba také superrychlé mobilní sítě – na vývoji sítě 5G Saab spolupracuje se společností Ericsson. 
Automobilky, které budou mít o nabízený systém zájem, ušetří minimálně 3 roky vlastního vývoje, protože společnost Saab má již řešení pro automobilový průmysl v podstatě připraveno.
 
Tato zpráva bohužel zatím neznamená, že se Saaby vrátí na silnice, ale kdo ví... možná, že jsme svědky prvního kroku k novým automobilům s logem Saab na kapotě.
 
Zdroje: SvD, Saabplanet.com
Volný překlad: Laff
Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály